Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü , Kimya Teknolojileri Programının Açılması

Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü , Kimya Teknolojileri Programının Açılması

  •  25 Mart 2021 Perşembe
  •  236 Görüntüleme
  •  Yazdır


Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Bünyamin ŞAHİN ve Müdürümüz Prof.Dr.Hilmi ERDAL'ın  çaba ve gayretleri neticesinde Tokat Meslek Yüksekokulu bünyesinde Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri/ Kimya Teknolojisi Programı açılmıştır.
Programımız 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren öğrenci alımına başlayacaktır. Açılan programdan mezun olacak öğrencilerimiz Kimya Teknisyeni olarak ; iş sağlığı ve iş güvenliği çerçevesinde, iş organizasyonu yapabilen, üretim esnasında numune alabilen, numunenin fiziksel kontrollerini yapabilen, çözelti hazırlayabilen, nitel, nicel ve enstrümantal analiz yapabilen, kullandığı araç gereçlerin periyodik bakım ve kontrolünü yapabilen, analiz sonuçlarını rapor edebilen, kimyasal atıkları depolayabilme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişiler olacaklardır. 
Çalışma alanı olarak ise Cam, lastik, kauçuk, çimento, kağıt ve şeker fabrikaları benzeri fabrikalarda teknisyenlik, İlaç ve gıda sektörü, Gübre fabrikaları, İlaç, kozmetik ve temizlik sektörü, Enerji ve petrol sektörü, Otomotiv fabrikaları, Metal ve deri sektörü, Tersaneler ve Petrokimya, Maden Sektörü, Tekstil Sektörü gibi geniş bir yelpazeye sahip olan bölümümüzün yöremize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Meslek Yüksekokulu, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60150, Tokat / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.